Wybierając odpowiednie grzejniki należy pamiętać, aby nie kierować się jedynie ich kształtem, kolorem i ceną. Przede wszystkim musimy zwrócić uwagę na ich funkcjonalność.

Grzejnik musi ogrzać nasze pomieszczenie i wysuszyć ręczniki. Sprawdź, jak łatwo możesz dobrać odpowiedni grzejnik do swojej łazienki. W łazience najbardziej dotkliwie odczuwamy zimno. Nie ma nic gorszego jak brać kąpiel w niedogrzanym pomieszczeniu. Zadbajmy więc o to, aby wyjście spod prysznica oraz korzystanie z łazienki na co dzień było przyjemnym doświadczeniem. Należy pamiętać, że w łazience temperatura musi być wyższa niż w kuchni, salonie czy sypialni, jej poziom nie powinien spadać poniżej 24oC, jeżeli lubimy bardzo ciepłe pomieszczenia.
Sam grzejnik powinien mieć też praktyczny kształt ponieważ o ile w sezonie letnim grzejniki są zimne, to warto z nich korzystać susząc na nich ręczniki. Wybierając grzejnik do łazienki kieruj się jego wyglądem, ale również tym by spełniał swoją podstawową funkcję i dobrze ogrzał nasze pomieszczenie. Znaczenie ma również jego trwałość – warto wybrać taki, który będzie służył nam przez wiele lat. Producenci proponują nam wyposażanie grzejników w różne akcesoria, przez co grzejnik może się stać wielofunkcyjnym urządzeniem, np. suszarką na ręczniki czy wygodną półeczką. Bardzo praktycznym rozwiązaniem jest również grzałka elektryczna , która w chłodniejsze dni poza sezonem grzewczym, może skutecznie podnieść temperaturę w łazience i dodatkowo wysuszyć ręczniki. Dlatego decydując się na grzejnik łazienkowy pamiętajmy możliwości podłączenia grzałki elektrycznej oraz kształcie grzejnika pozwalającym wysuszyć ręczniki.