Wysoka moc grzewcza przy zachowaniu niedużych wymiarów, to główna cecha grzejników przeznaczonych do małych i zimnych łazienek. Należy zwrócić uwagę, by kolektory grzejnika były podwójne i ustawione symetrycznie po dwóch stronach jego pionowej osi. Dzięki takiemu rozwiązaniu urządzenie zapewnia niemal dwukrotnie wyższą moc grzewczą. Dodatkową jego zaletą jest możliwość zawieszanie na nim ręczników.

Przy wyborze grzejnika łazienkowego zwracajmy uwagę na jego funkcjonalność. Dobieramy grzejnik pod kątem odpowiedniej mocy grzewczej, a zapominamy o stronie praktycznej. Użytkowanie łazienki to zawsze mokre ręczniki i o ile można posiłkować się wieszakami na ręczniki to czas wyschnięcia ręcznika jest dużo dłuższy niż na ciepłym grzejniku.

Na szczęście producenci grzejników stanęli na wysokości zadania i proponują nam bardzo ciekawe rozwiązania: stylowe, dekoracyjne grzejniki łazienkowe. Grzejniki funkcjonalne, które dzięki relingom i wieszaczkom pozwolą praktycznie zagospodarować przestrzeń i zaprowadzić ład i porządek.